Masif Parke

Masif Parke

Modern yada Klasik İstediğiniz Tüm Laminat Parke Modelleri , Doku ve Desen Bakımından Birçok Alternatifle Huma Parke'de

Masif Parke

Geleneksel ilk kullanılan parke türüdür. Uygun kalitedeki iyi kurutulmuş ahşabın 16-20 mm gibi kalınlıklarda ince tabakalar ve şeritler halinde kesilmesi ile yapılır. Geleneksel parkelerin yapımında, dayanıklılık açısından Meşe, Merbau, Sapelli, Iroko ve Teak gibi sert ağaçlar kullanılır. Geleneksel parke "masif parke" olarak adlandırılır.

Uygulamada, 15-22 mm kalınlık 5 - 13 cm en 60-1300 cm boy gibi boyutlardaki masif parke parçaları tutkal ile zemine yapıştırılır, boşluklar varsa zımpara tozu ve vernik karışımı ile ek yerlerin de rutuşlanır, kalından inceye numaralardaki zımparalar ile yüzeyi tesviye edilir ve cilalanarak kullanıma hazır hale getirilir.
 

HM Wood

Masif ahşap, ağaç kesildikten sonra ham tomruktan biçilerek elde edilen ahşaba denir. Kısaca ahşabın kaplama veya doldurma olmayan som ve saf halidir. Bu tanımdan anlaşılacağı üzere masif ahşap tamamen doğaldır.

Her masif ahşap türü, ağaç deseni, rengi ve dokusu olmak üzere kendine has özelliklere sahiptir.

Masif ahşap genellikle mobilya, inşaat, dolap ve döşeme işleri için kullanılır. İşlenmiş yapay ahşap türleri kadar kolay deforme olmaz, ancak lekelere karşı daha hassastır.

 

Masif Parke ürünlerde Meşe,Merbau,İroko,Sapelli gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Masif ahşap malzemelerin ömrü 200 - 250 senedir. Yerli olduğu kadar masif ahşap için gerekli olan ağaç türleri Rusya ve İskandinav ülkelerinden de ithal edilmektedir.